Зберігання зерна в металевих зерносховищах

Останнім часом все більшої популярності набуває використання металевих зерносховищ багатьма аграріями. Власні металеві зерносховища дають змогу самостійно контролювати якість зерна, що зберігається, дозволяє налагодити самостійне доопрацювання урожаю, а також, суттєво економить час та кошти його власникам.

При виборі зерносховищ варто врахувати види зернових, які плануєте зберігати. Наприклад, якщо силос потрібен для зберігання кукурудзи, яку здебільшого тримають до березня, то достатньо обрати просту конструкцію з необхідним функціоналом. Але, якщо силоси потрібні для зберігання різних культур, великими партіями, з постійним їх тасуванням, то ліпше одразу обрати складну конструкцію, з широким спектром функцій.

Металеві силоси для озимих культур

Існує багато способів зберігання урожаю, але найбільш популярним вважається використання силосних зерносховищ.

Основні переваги металевих силосів:

  • компактність споруджень, яка забезпечує економію площі – вертикальні конструкції силосів дозволяють одночасно зберігати значну кількість сировини, різного калібрування;
  • швидке спорудження – забезпечується використанням уже готових збірних елементів, які мають широкий асортимент типорозмірного ряду;
  • контроль умов зберігання зернових мас – сучасні зернові силоси оснащені системами вентилювання та кондиціонування, які забезпечують ефективне утримання зерна та дозволяють зберегти його якісні та кількісні показники;
  • захист від зовнішніх факторів впливу – конструкції силосів забезпечують захист від різних гризунів, комах та птахів, оскільки вони оснащені додатковим функціоналом дезінфікування та знезараження. Споруда для зберігання зерна виготовляється з досить гнучкої, але водночас із міцної сталі, яка надійно захищає від сейсмічного впливу чи землетрусу, а також, від впливу атмосферних факторів;
  • автоматизація технологічних процесів – автоматизований зерносклад – заздалегідь вибудуваний технологічний ланцюг певних процесів, необхідних для виконання основних функцій зерносховища тощо.

Концепція будівлі для зберігання зерна має передбачати комплекс відповідей на негативні фактори, які можуть вплинути як на зерно, так і на саму металоконструкцію. Тобто, перед тим як будувати ємність для схову, необхідно врахувати умови, в яких даний об’єкт буде експлуатуватися. З тим як побудувати зерносховище та захистити себе від супутніх витрат щодо «виправлення помилок» в майбутньому, допоможе наша команда спеціалістів, яка знайде надійде рішення, з урахуванням індивідуальних потреб кожного клієнта. До вирішення питання ми підходимо комплексно, проводимо розрахунки зерносховищ та необхідного додаткового обладнання на основі наданих Вами параметрів та потреб, або ж, можемо запропонувати та підібрати стандартні силоси. З усіма наявними пропозиціями Ви можете ознайомитися на сайті https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/.

Ми пропонуємо обладнання фірми Buschhoff, яка займається будівництвом зерносховищ, з використанням автоматизованих установок для транспортування, осушування та зберігання зерна. Наше обладнання підходить для використання в сільському господарстві, фармацевтичній, харчовій та переробній промисловості. Для будівництва комплексів ми використовуємо високоякісні матеріали та гарантуємо довгий термін їх експлуатації.

Комплексні рішення в побудові зерносховищ

Будівля для зберігання зерна – насамперед, комплекс необхідних конструкцій, основною ціллю яких є забезпечення короткострокового та довгострокового утримання збіжжя та збереження якості продукції. Ні для кого не секрет, що власникам господарств вигідніше притримати урожай та продати на ринку, коли ціна його буде максимально вигідною. Тому, є фактори, на яких не варто заощаджувати та, які не варто ігнорувати.

Перш за все, при проєктуванні металевих зерносховищ ми приділяємо увагу їх стійкості, оскільки, від неї залежить кількість витраченого матеріалу при будівництві. На стійкість силосів насамперед мають вплив способи їх завантаження та розвантаження. Наприклад, якщо завантажувально-розвантажувальні люки знаходяться лише з одного боку, може виникнути нерівномірне приймання та розподіл зерна в середині конструкції, або ж при односторонньому вивантаженні залишків із плоским дном. Нерівномірна навантаженість може спричинити тиск та вплинути на силосні оболонки.

Стіни силосів ми виготовляємо з алюмінію та нержавіючої сталі з антикорозійним покриттям. Саме завдяки використанню таких матеріалів забезпечується довготривале зберігання зернових мас без значного погіршення його функціональних якостей.

На практиці можна зустріти силоси різних форм: квадратні, прямокутні, циліндричні чи багатокутні. Але, як показує досвіт, найбільш економічно вигідними вважають циліндричні силоси.

Візитною картою нашої компанії є підіймально-транспортні агрегати, які мають високу продуктивність: підіймальні спіралі, ланцюгові та стрічкові конвеєри, ланцюгові та ковшові елеватори тощо.

Основні чинники, які впливають на стан зерна є: температура, вологість та доступ до зерна кисню. Також термін зберігання та якість зерна залежать від впливу домішок, різноманітних мікроорганізмів та параметрів повітря. Тому, не менш важливу роль ми приділяємо вентиляції та консервуванню зерна. Ми пропонуємо готові системи вентиляції та спеціальні повітродувки. Також можемо запропонувати техніку для вимірювання температури та контролю вологості. Для осушення зерна здебільшого використовують: проточні, циркуляційні сушарки та сушарки для круглих силосів.

Ми проведемо аналіз умов, в яких Ви плануєте будувати металеве зерносховище та допоможемо Вам зробити правильний вибір, відповідно до Ваших потреб, щоб Ви могли надійно та безпечно зберігати урожай.