Огляд подій АгроВесна коментрі учасників

З надзвичайним успіхом 18-20 лютого 2020 року у Міжнародному Виставковому Центрі пройшла найбільша весняна міжнародна виставкова подія України «АгроВесна 2020», що об’єднує три міжнародних виставкових проекти: «Зернові технології», Agro Animal Show та

«Фрукти. Овочі. Логістика». Топ-подія залишила слід у серцях кожного відвідувача, зарядила неймовірним драйвом, емоціями, надихнула на нові досягнення, дала поштовх амбітним планам.

 

«АгроВесна» підняла із зимового сну більше вісімнадцяти тисяч аграріїв і змусила їх змінюватись, трансформуватись та інтегрувати інноваційні рішення у свій агробізнес, та й взагалі бути драйверами прогресу аграрного ринку України. «АгроВесна 2020» – майданчик, який зібрав   ключових   представників   агробізнесу як України, так і світу. І саме для них компаніїучасниці представили ексклюзивні зразки техніки, обладнання та новітні технологічні рішення. Кожна компанія готувалася досить відповідально. Підходила з неймовірною творчою наснагою, креативністю та натхненням. Оформлення стенду, позитивне та щире відношення співробітників компаній до відвідувачів транслювало відношення аграріїв до події. Це була справжня аграрна ейфорія.

Особливістю цього року став 10-річний ювілей виставок «Зернові технології», Agro Animal Show, «Фрукти. Овочі. Логістика», а це означало – масштабніше, якісніше і цікавіше!

 

«АгроВесна 2020» – це:

У день відкриття виставок 18 лютого особливою яскравою подією стало проведення урочистого гала-вечора, де відзначили ювілейними нагородами компаній-учасниць, що протягом 10 років постійно брали участь у вищезазначених виставкових проектах, а партнерів – за підтримку та плідну співпрацю. Тріумфаторів вечора привітали відомі зірки українського шоу-бізнесу: півфіналіст «Нацвідбору» Євробачення-2020 року, співак Gio, відома співачка Наталя Валевська, український R'n'B-дует «Тамерлан і Альона», фіналістка шоу «Голос країни», віце-міс Україна-Всесвіт Яна Брилицька та шоу-балет FaceFactory.

 

Що цікавого представила бізнес-програма «АгроВесни 2020»?

Вдруге в рамках виставки «Зернові технології» пройшов дводенний Зерновий індустріальний форум. Борошно. Переробка, де були розглянуті               найактуальніші  питання          розвитку елеваторного господарства та борошномельної промисловості. Форум проводився спільно   з Українською аграрною конфедерацією за підтримки Української зернової асоціації, Асоціації борошномелів України та Асоціації елеваторів України.               Перший день роботи форуму був присвячений темі «Елеваторне господарство. Стратегія 2030. Відкриті дані – як драйвер ефективного розвитку», яка розпалила палку дискусію та послужила приводом для міркувань. Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації, підкреслив, що Україна зараз друга у світовому рейтингу експортерів зерна. Щоб й надалі утримувати позицію лідера, потрібно забезпечити спрощений доступ до отримання коректної інформації щодо місця вирощування, обсягів вирощування та виробника. Валерій Яковенко, засновник DroneUA, наголосив, що гарантувати конфіденційність ніхто сьогодні не може. В обмін на користування безкоштовними платформами, завантажуються свої особисті дані. І краще подумати про подальшу монетизацію такого обміну.

Андрій Забловський розповів про IT-рішення для агросектору, зокрема про відкриття даних щодо логістики зернових та олійних культур. Він підкреслив, що в будь-якому разі все буде open, все буде digital.

Юрій Петрук зазначив,  що  в  сучасному  світі можливості розширюються та з’являється все більше і більше напрямків для імплементації opendata як в бізнесі, так і в повсякденному житті.

«Сьогодні можна знайти будь-які дані та придбати будь-яку інформацію. Держава має їх контролювати,  щоб  не  виникало  проблем»,  –  таку думку висловив Андрій Воронцов. Він наголосив, що саме держава має зробити ці процеси прозорими та зрозумілими.

 

«Як створити прибуткову модель ринку борошна в Україні?» розглядали в другий день роботи Зернового індустріального форуму.

Під час форуму Родіон Рибчинський, керівник ГО «Борошномелів України» та керівник служби бізнес-проектів консалтингової компанії АПК-Інформ, надав коментар: «Захід потрібний,  це  зрозуміло,  тому  що  потрібна  якась площадка  для  знайомства.  Всі  наші  українські підприємства  мають  можливість  поїхати  на  десяток виставок за кордон, щоб подивитися сучасне  обладнання,  сучасні  технології.  Та  коли з’явилася площадка «Зернові технології» від цього виграли всі: учасники, експоненти та відвідувачі.  Це  площадка  для  зустрічі.  Дуже  комфортне місце».

 

Поряд із форумною частиною відвідувачі мали змогу ознайомитися з експозицією обладнання для борошномельних та круп’яних комплексів, яка була представлена вперше та нараховувала понад 15 спеціалізованих компаній.

 

Вперше в рамках виставки Agro Animal Show успішно з надзвичайним успіхом відбувся флагманський триденний бізнес-форум Agro Animal IT Forum, де учасникам було презентовано найновіші рішення в галузі годівлі та діджитал-розробок в управлінні фермами від провідних українських та міжнародних експертів. Програма бізнес-форуму відзначилась виступами відомих експертів на актуальні тематики. Експерти з Нідерландів, Ірландії, Данії, Великої Британії розповіли про сучасні тренди в годівлі ВРХ та свиней.

Під час форуму про важливість застосування сертифікованої продукції у тваринництві розповів Олександр Смирнов, керівник сертифікаційного напрямку MNC group. Дізналися, які є заходи утримання поросят для їх гарного емоційного стану та здоров’я у доповіді «Добробут поросят на дорощуванні» від доктора сільськогосподарських наук Анни Лихач. Також про те, як отримати максимальний економічний ефект від вирощування свиней, розповів Володимир Шило, міжнародний експерт зі свинарства з компанії Swinco, Нідерланди, із темою «Мультифазова годівля поросят».

Ірина Паламар, голова асоціації тваринників України, зазначила, що на Agro Animal IT Forum було показано та презентовано все найкраще, що ми маємо та отримали за багато років плідної праці. «Тут представлені самі “вершки”, які збивалися роками».

Пітер ван Доорен, засновник консалтингової компанії Nutrivice Consultancy B.V. (Нідерланди), незалежний консультант по ВРХ, також прокоментував захід.

«Завдяки форуму та виставці я зрозумів, що багато людей цікавляться питаннями тваринництва глибше, наша компанія отримала багато  корисних  контактів.  70%  людей,  що  були присутні на форумі, займаються саме виробництвом молока та м’яса, тваринництвом».

Пітер Ян Маас, один із власників Swinco BV  і Farm Nutrition Consult, зазначив:

«Особисто мені виставка сподобалась. Її відвідало багато зацікавлених людей. Приємно вразила велика кількість іноземних компаній. Україна плідно співпрацює із зарубіжними компаніями».

 

Також в рамках Agro Animal Show відбулася Міжнародна конференція «Ефективне птахівництво», присвячена безпечності продукції птахівництва та технічному оснащенню пташників. У рамках заходу пролунали цікаві та корисні доповіді як українських, так і міжнародних експертів. Одним із перших виступив перший заступник генерального директора «Техна» Ворона Євгеній Анатолійович та розповів про інноваційні рішення безкліткового утримання та вирощування птиці. Дуже захопливою була презентація комерційного директора компанії Dostofarm (Німеччина), Олександра Слюсара. Він ґрунтовно розповів про ефективне виробництво бройлера та курячого яйця OREGANIC. Серед виступаючих слід відмітити також виступи Federico Vidali

– Директора компанії SIME-TEK (Італія), Michele Prearo  –  директора  з  продажів в  країнах СНД

 

компанії FACCO (Італія), Carlos de Magalhaes

 

Вперше пройшов «Агрохімічний квартал», який включав 3 тематичні напрями: День добрив – 18 лютого; День насіння та засобів захисту рослин – 19 лютого; День біотехнологій

 

Дмитро Гордійчук, засновник «Інфоіндустрія», надав коментар щодо заходу: «Хочу подякувати організаторам виставки «АгроВесна 2020»

«Агрохімічному кварталу». Це перша така подія для нас. І ми бачимо в ній можливість для подальшого  розвитку.  Тут  працюють  консультанти,  які  допоможуть  нашим  фермерам.  Тут працюють сервісні компанії для фермерів та сільськогосподарського виробника. Тут можна знайти партнерів».

 АгроВесна 2020

19 лютого в рамках «АгроВесна 2020» пройшов вже традиційний топ-захід – День Франції в Україні. Цьогоріч експерти сфокусувалися

навколо дуже цікавої теми «Агробізнес у нових реаліях», де розглядалися найактуальніші питання сільського господарства: врожайність і прибутковість господарств в умовах кліматичних змін, технічні та економічні інструменти підвищення ефективності виробництва. У рамках заходу радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Лоран Деньє розповів про управління агрокомпаніями в нових реаліях. Він особливо наголосив на тому, що кліматичні зміни змушують змінити процес виробництва і вносити корективи швидше, ніж це було декілька років тому.

«Щодо викликів, які стоять перед сільським господарством України, — це впровадження інноваційних технологій для скорочення витрат на виробництво і збільшення прибутку. У тому числі необхідно збільшувати виробництво біомаси і, відповідно, наростити використання біогазу, біоетанолу  на  своєму  виробництві.  У  нових  реаліях українським виробникам також необхідно використовувати переробку сировини на місцевому рівні, щоб збільшити додану вартість продукту», – сказав Лоран Деньє.

Магалі Вюйом, директор Бізнес Франс в Україні, зазначила: «Кожен рік ми співпрацюємо з організаторами по проведенню французького павільйону. Цього року 22 французькі компанії беруть участь у виставці, і всі вони дуже задоволені організацією. Багато людей відвідало нашу експозицію, ми залучили багато потенційних партнерів». Також 19 лютого в рамках «АгроВесна 2020» традиційно відбувся День Німеччини. Цього року в рамках заходу експерти розповіли про пропозиції   німецьких партнерів щодо розвитку аграрного сектору в Україні та про актуальні агрополітичні виклики тваринництва в Німеччині. У залі був аншлаг. Переконані, що цінний німецький досвід стане в нагоді українським аграріям. Ганс-Йоахім          Фухтель,        Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку

Федеративної Республіки Німеччина, зауважив: «Я перший раз на виставці в Україні. Хотілося б відмітити, що тут пульсує життя, думаю, виставка має великі перспективи. Німеччина представлена власною експозицією з 36 компаній. Відгуки про «АгроВесну 2020» дуже гарні. Плануємо активну співпрацю з Україною й надалі».

За підтримки комерційного відділу Посольства Великої Британії відбувся 6-й Британсько-український форум «Ефективна молочна ферма». Серед спікерів були як британські, так і українські статусні експерти в молочній галузі: генеральний директор з експорту Департаменту міжнародної торгівлі Великої Британії Джон Мейон, спеціаліст з тваринництва Департаменту міжнародної торгівлі Великої Британії Сем Хост, засновник та виконавчий директор у MakeWay Global Кола Олутімехін, експерт з ефективного управління тваринництвом Михайло Травецький та інші.

Під час форуму зазначені експерти розповіли про приклади успішного досвіду Великої Британії в молочному тваринництві, сімейні молочні ферми в Україні, доїльне обладнання та інноваційні технології доїння від milkrite InterPuls, ефективність молочної переробки у Великій Британії та переваги Lean методології, а та-  кож про впровадження британського досвіду на українських фермах.

Генеральний директор з експорту Департаменту міжнародної торгівлі Посольства Великобританії в Україні Джон Мейон зазначив: «Великобританія займає 10 місце в світі та 3 місце в Європі щодо постачання молочних продуктів». Сем Хост, фахівець з тваринництва Департаменту міжнародної торгівлі, зазначив, що у Великобританії, як і в інших країнах, скорочується кількість фермерів і поголів'я корів, проте виробництво молока зростає. Тобто збільшується продуктивність виробництва молока. Крім того, на високому рівні залишається прибутковість молочного бізнесу в країні.

Як завжди з аншлагом пройшов 8-й День молодого спеціаліста: в стилі «Агрокебети». Понад 300  мотивованих  та  надзвичай-  но талановитих студентів відвідало захід. Про особливості новітньої магістерської програми розповіли програмний координатор проекту

Михайло Корилкевич, ініціатор проекту в UkrMilkinvest Group, презентував проект «Сімейні молочні ферми в Україні».

«Агрокебети» Олена Ковтун, проривна студентка-агроном з НУБІП Анастасія Кирильчук та СEO SmartFarming Артем Беленков.

Олена Ковтун поділилася своїми враженнями:

«Ми 10 років плідно співпрацюємо з організаторами  виставки.  Виставка  є  тією  платформою, де можна побачити якісь новації, домовитись про майбутню кооперацію. Думаю, що наступна наша зустріч буде ще більш успішною та грандіозною».

У розрізі міжнародної виставки «Фрукти. Овочі. Логістика» асоціація «Укрсадпром» провела загальні збори членів Асоціації. Новообраним головою Асоціації Матвійцем Олександром Григоровичем була здійснена доповідь на тему: пріоритетні напрямки діяльності Асоціації, порядок використання коштів за програмою державної підтримки садівництва. Також прийнято звернення до органів виконавчої влади щодо державної підтримки галузі в 2020 році. Також відбувся форум «Садівництво в контексті розвитку сільських територій». Захід зібрав більше ста промислових садоводів з усіх регіонів України.

Особливу увагу відвідувачів виставки привернули компанії-експоненти, що представили вкрай актуальні напрямки виробництва: Переробка та промисловий холод, Тара та пакування, Іригація та крапельне зрошення. Виставку відвідали керівники великих плодоовочевих господарств, зокрема: директор ООО «Владам-Юг» Адам Мельник, CEO «Мелітопольська черешня» Антон Лук’янов, директор ФГ «Стар Берріз» Олег Воробйов та інші.

Юрій Громик, СЕО «Барський сад», вперше брав участь у виставці «Фрукти. Овочі. Логістика» і не приховував свого захоплення: «Ми реально  задоволені,  багато  цільових  клієнтів. Нам все сподобалось. Організація – супер. Будемо 100% співпрацювати й на наступний рік».

Підсумовуючи, варто констатувати, що «АгроВесна 2020» розпочалася з високого старту! Бажаємо всім відвідувачам та учасникам, щоб новий аграрний сезон відзначився новими звершеннями, досягненнями та приголомшливими успіхами! А також запрошуємо на міжнародну виставку сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО 2020», яка буде проходити 4 дні з 26 по 29 жовтня в МВЦ.

До скорих зустрічей! 

Майбутнє тваринництва України без антибіотиків

Олександр СЛЮСАР, комерційний директор компанії Dostofarm GmbH

На виставці «АгрВесна 2020» ми знайомимо відвідувачів з новими рекомендаціями і схемами застосування нашого унікального натурального ефірного масла DOSTO® oregano.

Механізмом дії і принципом терапевтичного впливу кормових добавок компанії Dostofarm® ми ділимося з усіма бажаючими також на профільних конференціях, що проходять в рамках виставки. Всі наші доповіді, статті та коментарі пов'язані з одним головним напрямком – вирощування і відгодівля тварин без застосування антибіотиків, в першу чергу кормових. У цьому питанні DOSTO® oregano є найефективнішим рішенням з усіх, які може дати рослинний світ.

 

Пріоритетним напрямком компанії Dostofarm® на українському ринку в цьому році, так само як і в попередні роки, є робота з розповсюдження міжнародного досвіду серед фахівців птахівничої, свинарської та молочної галузей по вирощуванню і відгодівлі тварин без застосування антибіотиків, за рахунок правильного застосування DOSTO® oregano.

Виставка в Києві є для нас традиційним місцем зустрічей, на якому протягом трьох днів ми обмінюємося головними новинами з нашими постійними клієнтами, а також знайомимося з новими підприємствами, що роблять свої перші кроки по застосуванню DOSTO® oregano тваринам через корми або воду. Ветеринарних лікарів, технологів з годівлі та власників бізнесу часто цікавлять різні питання, відповідаючи на які ми завжди приходимо до одного спільного знаменника: «Застосування DOSTO® oregano економічно вигідно українським підприємствам».

У перший же день ми встигли взяти участь у двох заходах: майстер-класі журналу «Тваринництво сьогодні», присвяченому підвищенню ефективності молочного виробництва, і семінарі «Ефективне птахівництво». Ми як завжди говорили про використання DOSTO® oregano через корм, воду або індивідуально проблемним тваринам, показували результати дослідів, говорили про різні схеми застосування, адаптовані до українських підприємств, в залежності від проблеми, яку ми хочемо вирішити, і завдань, які перед нами стоять.

Наші виступи викликали дуже багато питань, що дуже приємно. У тваринництва України без антибіотиків є майбутнє, ми робимо його реальним вже сьогодні.

П'ять обов'язкових складових отримання СИЛЬНОГО НАСІННЯ Fadeev Agro

ФАДЄЄВ Леонід Васильович, канд. техн. наук, доцент, директор компанії «Завод «Фадєєв Агро»

Незважаючи на те, що зараз ми знаходимося на виставці «АгроВесна 2020», прагну відзначити найбільш знакову подію 2019 року – це виставка в Ганновері, Німеччина, де протягом восьми днів нескінченним потоком йшли відвідувачі, переважно, фермери. Для них наша машина, яку ми демонстрували, виявилася дуже цікавою, і фактично одразу ми отримали замовлення на виготовлення устаткування такого типу. Хочу сказати, що сьогодні замовлення вже виконано і найближчими днями буде доставлено в Німеччину.

Наша технологія підготовки насіння до сівби набуває все більшої популярності. Наприклад, сьогодні збільшується попит на підготовку насіння такої рослини, як амарант. Вирощування амаранту в Україні – перспективна справа. Якщо буде налагоджена переробка цієї культури всередині країни, то попит на виробництво сировини для цієї переробки буде дуже високий.

 

Це легко підтвердити на прикладі соняшнику. Сьогодні Україна може переробляти в чотири рази більше соняшнику, ніж їй потрібно самій для внутрішнього ринку. 80% соняшникової олії експортується за межі України. Це зумовлює вартість соняшнику на ринку України. Вартість висока, ліквідність абсолютна, тому в Україні під соняшником зайнято 5 млн. га. Це обумовлено тільки тим, що переробка сировини відбувається безпосередньо в Україні.

Амарант пішов, як мені здається, тим самим шляхом. Лінійка продуктів, які отримують   з амаранту, надзвичайно широка, це борош-  но, олія, крупа і багато іншого, тому амарант є надзвичайно перспективною, тільки поки нішевою культурою для України. Сподіваємося, що з цього малого формату він перейде в більш масштабний. До речі, 27 лютого в Дніпрі відбудеться конференція по амаранту, на якій 90% доповідачів – це переробники амаранту. Це буде знакова подія.

Те ж саме можна сказати про вирощування бобових культур. Бобові культури в Україні тільки останні 6-7 років почали вирощувати практично з нуля. Сьогодні бобові займають серед нішевих культур лідируюче місце. Україну завдяки високим смаковим якостям бобових культур знають у багатьох країнах, включаючи Канаду, Арабські країни, Латинську Америку, Європу, тому бобові культури будуть розвиватися в Україні в обов'язковому порядку. А якщо взяти до уваги той факт, що вони облагороджують ґрунт органічним азотом, то на тлі інших культур бобові культури в сівозміні можуть займати до 30%.

На цій виставці ми представляємо технологію підготовки посівного матеріалу до сівби, а саме: отримання СИЛЬНОГО НАСІННЯ, яке має п'ять обов'язкових складових, це: нетравмоване насіння, велике насіння, строго відкаліброване за розміром і за формою, важке насіння, а ще це насіння, яке для підготовки до сівби інокульоване інокулянтом. Це і є СИЛЬНЕ НАСІННЯ. Внаслідок такої підготовки насіння, наприклад озимої пшениці, підвищення врожайності з одного гектара дорівнює біля однієї тонни. Якщо контроль показує 5,5 тонни, то насіння, підготовлене за нашою технологією, на тому ж агрофоні і посіву в той самий день показує 6,5 тонни. Отримання однієї тонни тільки за рахунок підготовки якісного посівного насіння, це варто того, щоб така технологія впроваджувалася повсюдно.

Сьогодні насіннєві заводи, які ми ставимо, працюють уже у восьми країнах. Деякі винаходи, які включені в цю технологію, не мають аналогів у світі. Це підтверджено вже і американцями, і канадцями, і європейцями. Тому на виставці ми показуємо саме цю технологію. Як приклад, демонструємо на дуже маленькій машині принцип калібрування насіння сочевиці.

Голланд Плант Україна на виставці

«АгроВесна 2020»

СЮЧ Іштван Олександрович, директор компанії «Голланд Плант Україна»

«Голланд Плант Україна» є інноваційним плодорозсадником з повним циклом виробництва. Компанія виробляє та популяризує саджанці імунних сортів плодових культур, які офіційно вносить в Реєстр сортів України. Крім яблунь популярними є передові сорти кісточкових – сорт вишні угорської селекції Уйфегертої Фюртеш та елітний сорт сливи німецької селекції Топенд Плюс.

Передові імунні сорти яблунь є частиною бренду «Натуральне Яблуко®». Бренд «Натуральне Яблуко®» – це система вирощування нових, стійких до хвороб сортів, характерними ознаками яких є відмінний смак, висока врожайність і товарність плодів, а також хороша лежкість.

 

Крім цього всього Програма є комплексною, розгалуженою системою з особливою філософією. Фахівці програми в тісному контакті співпрацюють з провідними світовими науково-дослідними центрами та інститутами селекції, в яких проводять визначальні дослідження в області резистентності та селекції й виводять на євро-

пейський ринок найкращі, елітні сорти.

Сорти Програми підходять як для традиційного, так і для органічного вирощування. Деякі з наших виробників вирощують ці сорти виключно в рамках органічного садівництва і за допомогою них можуть зробити це набагато простіше. Резистентні сорти роблять органічне вирощування простішим та відкривають виробникам нові можливості у сфері прибуткового вирощування фруктів. У 2017 році компанія-плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна» запустила новий, перспективний проект «Натуральне Яблуко БІО», покликаний популяризувати промислове органічне вирощування яблук. Зацікавленість виробників у цьому проекті виявилась неабиякою, тому вже зараз можна ділитись спостереженнями та досвідом.

Виставка виявилася продуктивною. Хочемо відмітити високу зацікавленість нових партнерів щодо сортів, які пропонує плодорозсадник. Цього року плодорозсадник планує провести цілу низку фахових заходів, тож слідкуйте за новинами у засобах масової інформації та на сторінках соцмереж плодорозсадника ДП «Голланд Плант Україна».

До зустрічі! #HollandPlant 

Актуальні пропозиції компанії

«Сій добро» , представлені на виставці

«АгроВесна 2020»

Марія ТЮХА, компанія «Сій Добро»

Компанія «Сій Добро» представляє на виставці «АгроВесна 2020» три німецькі компанії. Перша – це компанія Buschhoff, яка пропонує учасникам виставки обладнання для комбікормових заводів, грануляції, преміксні лінії та лінії пакування комбікорму в мішки. Компанія Eisele

 

пропонує насоси та міксери для гноєвидалення, а також устаткування та запасні частини  для біогазових установок. І третя, це компанія Prüllage Systeme GmbH – виробник обладнання для пташників, а також для свинокомплексів. На мій погляд, сьогодні нагальне питання – збереження навколишнього середовища, для цього в кожній нашій компанії є особливі пропозиції. Компанія Buschhoff робить повністю все обладнання за німецькою технологією, що дає змогу економити на енерговитратах. Компанія Eisele, займаючись переробкою гною і біогазовими установками, знижує викиди СО2 в атмосферу. Компанія Prüllage значної уваги приділяє зменшенню випарів аміаку з пташників, де встановлюються спеціальні клапани, які очищують повітря і випускають вже повністю чистий кисень. Цьогоріч виставка нам дуже  сподобалась, перш за все через те, що є можливість поспілкуватися з новими людьми, встановити контакти з нашими потенційними замовниками. Звісно, ситуація з ринком впливає на настрої клієнтів, проте запити залишаються, тому бажаю аграріям у цьому році більше стабільності і можливості для розвитку

HOG SLAT УКРАЇНА

НА ГОЛОВНІЙ ПОДІЇ РОКУ – AGRO ANIMAL SHOW 2020: ВИСОКОЯКІСНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОСТАННІ РОЗРОБКИ

 

Ось вже десятий рік поспіль масштабна подія Agro Animal Show об`єднує всіх агра-  ріїв під дахом Міжнародного виставкового центру в Києві. Виставка не тільки дає змогу продемонструвати новинки та добре перевірене обладнання, але й дає потужний заряд енергії учасникам та гостям на подальший розвиток себе, компанії, країни.

Цього року більшість відвідувачів заходу були на Agro Animal Show не перший раз, тож прихильники якісного, перевіреного роками обладнання компанії Hog Slat вже знали, як нас знайти. До речі, родзинкою минулорічної виставки був бункер Hog Slat, який вирізнявся масштабністю та був орієнтиром для багатьох. Стенд нашої компанії несе в собі найголовнішу мету – продемонструвати наочно відвідувачам зразки обладнання, показати, як функціонує, які деталі ми зможемо поставляти в майбутньому та що можна одразу на місці придбати для створення ефективної роботи власного виробництва. Цього року компанія представила не менш цікаві та корисні розробки.

Традиційно відвідувачі були дуже зацікавлені нашими сталевими годівницями для свиней, які є найкращими серед аналогів на ринку і відрізняються вищою конверсією корму, довговічністю сталі та економічно-розумною конструкцією.

Візитівкою Hog Slat продовжують бути годівниці SowMAX, оскільки компанія має багаторічний досвід у вирішенні питання годівлі основних свиноматок у цеху опоросу за режимом

«досхочу». Подавати корм у такі годівниці-кормороздавачі можна як вручну, так і автоматично. Працює система просто геніально: свиноматка сама активує видання їй корму: механічно, рухаючи спеціальним важелем. Отже, враховуються індивідуальні  потреби  свиноматок (споживання корму залежно від самопочуття та від апетиту), а оскільки корм в годівниці завжди свіжий, тварини охоче його поїдають, навіть у стресові періоди. Це запобігає появі такої частої проблеми, з якою стикаються виробники, як втрата живої маси свиноматок під час лактації. Такий спосіб годування підвищує їхню продуктивність, а водночас і прирости підсисних та відлучених поросят, прискорює повернення свиноматок в охоту й зберігає їхній спокій. Обладнання виготовлене з нержавіючої сталі, точно регулює подання корму, запобігає зайвим його витратам і псуванню та є простим у догляді й використанні.

 

Крім SowMAX, яка є механічною годівницею, на виставці було представлено пристрій електронної годівлі свиноматок «досхочу» від компанії Nedap. Пристрій складається із сенсора та кормороздавача  і  встановлюєть-  ся в кожному кориті на ділянці опоросу. Крім того, що свиноматка отримує  корм  «досхо-  чу», оператор свинокомплексу отримує дані  про споживання корму і про добробут свиноматок. Дані архівуються, що дозволяє аналізувати виробничі дані з ділянки опоросу.
Не меншу увагу відвідувачів привернули і системи поїння для свиней: дозатори, сталеві напувалки, ніпелі RIO власної розробки і чашкові напувалки AquaCHIEF, які сприяють зниженню витрат на воду та медикаменти на 32%.

 

Потужні універсальні системи обігріву наша компанія представила у вигляді обігрівача Multiheat, який відмінно підходить для обігріву як пташників, так і свинарників. Не всі ферми мають доступ до природного газу або пропану – у такому випадку обігрів приміщень доцільніше здійснювати водяними обігрівачами.

На почесному п`єдесталі гордо виблискували Holland Heater та Ermaf, високоякісні обігрівачі, які надійно та на довгі роки закриють питання ефективного обігріву птахоферми.

Представлені системи клімат-контролю не залишили байдужими багатьох. Усі охочі мали змогу спробувати налаштувати  різні види контролерів від  Munters-Rotem  та  Hotraco, які легко та розумно дозволяють контролювати вентиляцію на фермі.

 Значну увагу відвідувачі приділяли і нашим варіантам обладнання для птахівництва. Цьогоріч ми презентували наші нові годівниці Grower Select HS8010, які відмінно підходять для бройлерів, молодого стада несучок або батьківського поголів'я. Високоякісний поліпропілен, виконаний без кадмію чи свинцю, моделі на 8 або 14 спиць, шість регульованих рівнів подачі корму – розумне рішення для прибуткового пташника. Додатково пропонуються: засув для перекриття подачі корму, обмежувальний конус, за допомогою якого корм розподіляється рівномірно по всій лінії годування, та пристрій проти обертання, незамінний для енергійних птахів.

Що ж до категорії напування птиці, Hog Slat представила систему автоматичного промивання ліній напування, в яких з часом накопичуються біоплівки та забруднювачі. Це призводить до зниження подачі необхідного об’єму води через ніпелі або до повної зупинки потоку. Регулярне промивання та очищення системи поїння надзвичайно важливе для належного функціонування системи і для здоров’я поголів’я. А завдяки налагодженим системам поїння промивання може здійснюватися автоматично та без зусиль.

Все розвивається стрімкими кроками, тож ринок не вибачає використання неефективного, застарілого. Ми ретельно вивчаємо та аналізуємо проблеми та потреби в галузях свинарства та птахівництва кожного дня. Тому Hog Slat вдосконалює обладнання, розширює можливості, і нам є що Вам запропонувати!

 

Інновації від «Львівагромашпроект» та актуальні проблеми українського виробництва агротехніки

СЕМИРАК Степан Володимирович, директор з виробництва

ТДВ «Львівагромашпроект» 

Сьогодні на виставці «АгроВесна 2020» ми представили дві дуже цікаві позиції.

Перша – це машина для протруювання насіння типу ПКС-20 ПТ + роздільна подача. Протруювач ПКС-20 ПТ призначений для протруювання насіння зернових, бобових та олійних культур водними розчинами або суспензіями фунгіцидів у цехах по підготовці насіння або насіннєвих пунктах підприємств.

Особливість протруювача в тому, що він може працювати з багатокомпонентними, більш в’язкими робочими розчинами завдяки  перистальтичному насосу-дозатору. Обладнаний низькообертовим лопатковим шнеком із поліуретановими накладками для роботи із схильними до травмування культурами. Легке очищення протруювача завдяки швидкому демонтажу камери протруювання і лопаткового шнека. Основні вузли протруювача виконані в нержавіючому варіанті.

Важливими перевагами пристрою є: висока точність дозування заданої норми  при  роботі як із звичайними, так і з багатокомпонентни-

 

ми робочими розчинами, легка зміна роботи подачі за допомогою кнопочних перемикачів із фіксацією результату на спеціальному дисплеї, відсутність самовиливу залишків розчину при зупинці процесу протруювання, при необхідності – можливість повернення залишків розчину  з елементів гідравлічної лінії в основний бак. На протруювачі встановлений частотник, який дозволяє змінювати оберти шнека.

Машина, працюючи в автоматичному режимі, контролює реальну в часі вагу насіння із заданим часовим періодом перевірки та при необхідності змінює подачу розчину протруйника. Такої позиції в Україні ніхто не виробляє і, думаю, ця позиція зацікавить наших колег – сільськогосподарських виробників і буде для них потрібною і корисною в роботі.

Друга позиція – це розпилювач типу ОПШ3524 АСУ. На ньому встановлено трисекційну систему відключення розпилювачів, яка у свою чергу пов’язана із системою навігації і дає можливість в автоматичному режимі відключати розпилювачі, в тому числі і по одному, що є цікавим для виробників, адже GPS-навігатори є сьогодні дуже поширеними, на цій виставці з українських підприємств ми єдині демонструємо таку новинку.

Наша компанія виготовляє обприскувачі, які призначені для швидкого, якісного та безпечного внесення засобів захисту рослин у господарствах.

 

Основні переваги наших обприскувачів :

  1. Надійність у використанні.
  2. Зручність управління основними функціями.
  3. Висока продуктивність.
  4. Надаємо гарантію 24 місяці на використання наших обприскувачів.
  5. Баки на обприскувачах ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА. Сама форма баку запобігає розгойдуванню рідини та перекиданню обприскувача.
  6. Бак містить 2 гідромішалки, які забезпечують ефективне перемішування та концентрацію препарату.
  7. Встановлення 5-секційного пульта керування на обприскувачах ОПШ-2,4 і 7-секційного пульта керування на обприскувачах ОПШ-3500. Збільшення кількості секцій зумовлено підвищенням ефективності використання навігаційних систем, які підтримують функцію відключення секцій в автоматичному режимі.
  8. На обприскувачах серії ОПШ-3500 кліренс обприскувача становить 750 мм, що дає змогу обробляти практично всі польові культури на різних стадіях розвитку без нанесення їм пошкоджень. На обприскувачі встановлені колеса оптимального радіусу 9,5 R 48 для зменшення навантаження на ґрунт та збільшення агротехнічного просвіту.
  9. На обприскувачах серії ОПШ-3500 встановлено поворотний механізм насоса, що забезпечує кращі умови для роботи карданної передачі; можливість збільшення навантаження на передню частину обприскувача.

Обприскувачі обладнані міцним шасі та штангою, що забезпечує довготривалий термін експлуатації при великих навантаженнях. Бак обприскувача дозволяє економити час на дозаправках на великих площах посівів. Ще однією важливою особливістю є гідравлічна штанга, що виготовлена із спеціальної конструкції.

Для наших обприскувачів ми використовуємо порошкове фарбування, що дозволяє підвищити стійкість штанги до корозії, навіть при внесенні рідких добрив, і тим самим збільшує термін експлуатації обприскувача. Маятниковий механізм стабілізації штанги обладнаний гідромеханічною системою гасіння вертикальних коливань, за допомогою якого штанга утримується в горизонтальному положенні незалежно від нерівностей поля. Форсунки для розпилення розчинів установлені на колектори з нержавіючої сталі.

При виготовленні обприскувачів фахівці нашого заводу ТДВ «Львівагромашпроект» поєднують власний досвід з новітніми розробками світових лідерів галузі.  Для створення  техніки з найвищим рівнем якості наша компанія використовує комплектуючі провідних світових виробників. Для ефективності роботи компанії дуже важливою є співпраця фахівців компанії з аграріями України та інших країн світу.

Завдяки постійній підтримці контактів сервісної служби з покупцями відбувається контроль працездатності реалізованої техніки протягом усього терміну експлуатації й забезпечується її вчасне обслуговування. Спеціалісти нашого заводу в будь-який час готові надати висококваліфіковану підтримку та консультацію.

Останнім часом дуже актуальне  питання щодо державної компенсації на придбання техніки вітчизняного виробництва. Я можу висловити тільки свою особисту думку.

Програма була цікавою не тільки для заводів-виробників, але й для сільськогосподарських підприємств. У минулому році частина наших покупців, які брали нашу техніку в дилерській мережі, не скористувалися цією системою, проте всім відомо, що люди, які брали техніку в IV кварталі, до сих пір не отримали цієї компенсації, хоча є інформація про наявність певної суми за компенсацію. Зараз залишилися кошти після компенсації за минулий рік, але для мене це виглядає дивним і недоречним, вбачаються не зовсім прозорі схеми розподілення цього залишку.

Що стосується закону сьогоднішнього уря-  ду щодо купівлі землі, то вона є передчасною, адже люди говорять, що їх просто не почули, не чують і не хочуть чути.

Нині в Україні є більше ста підприємств, які займаються виготовленням сільськогосподарської техніки. Звичайно, частина виробництв досягла певних успіхів і має напрацьовані ринки збуту в Україні, за кордоном, у Західній Європі. Ці підприємства, які працюють для с/г виробництва в плані проектування, розробок, виготовлення нових конструкцій для обробітку землі, догляду за посівами, тваринництва, сьогодні у надзвичайно великій скруті. Вони не розуміють, що їх чекає. На мою думку, їх очікує поетапне знищення за рахунок великих монополій, які зайдуть і знайдуть якісь обхідні шляхи, які обійдуть закони, що зараз є на розгляді, і однозначно заберуть у них землю.

Аграрію не потрібен зараз трактор, коли він не впевнений, що ця земля залишиться йому і його дітям. Він думає, чи збирати гроші, щоб викуповувати землю, якщо йому ще повезе її купити? Загалом, ця ситуація з розглядом цього питання продажу землі збурює сільськогосподарських підприємців у тому плані, що вони не  є впевненими, вони є у невизначеності.

Якщо повернутися до підприємств, які виготовляють сільськогосподарську техніку, то тут я не бачу ніякої державної підтримки, таке враження, що в державі не знають, що є велика кількість заводів, на яких працюють сотні тисяч працівників, не видно якоїсь політики щодо підтримки цих підприємств, допомоги, щоб вони могли наростити свій потужний потенціал і виготовляти с/г техніку не тільки для українських сільгоспвиробників, але й на інші ринки. Таке враження, що цих людей забули. Ми говоримо про землі, про закони, а таку галузь, як українське виробництво, де є реальні заводи, які зберегли технології, кадри, яких сьогодні дуже тяжко знайти, лишають напризволяще. Робіть собі, що хочете, самі вирішуйте свої питання.  За такого ставлення частина цих підприємств виживе, а частина просто зникне.

Чому держава не чує, що є така галузь, яка сама виросла і протягом останніх 20 років не мала ніякої підтримки в плані розвитку, кредитування. Якби була державна компенсація, вітчизняні підприємства мали б можливість розвиватися, купувати нове обладнання, технології. На жаль, такої підтримки українського виробництва, яке дає робочі місця і платить податки, немає.

Що побажати нашим аграріям? Як бачимо, сьогодні зими не було, ми починаємо не розуміти, в яких кліматичних умовах ми живемо? Дай, боже, всім побороти всі ті нові віяння і реформи. Дай, боже, всім здоров’я, достатку і доброго врожаю!

Ексклюзивні ТЕХНОЛОГІЇ

Залиште відгук