Технологічний ланцюжок, по якому комбікорм надходить від виробника до кінцевого споживача, або безпосереднє від виробництва на підприємстві до тварин включає декілька ключових моментів, серед яких основним є умови зберігання.
Питання, як правильно зберігати комбікорм, завжди дуже поширене. Звісно, добившись в процесі виробництва найкращих показників продукту, треба працювати далі, щоб їх зберегти.
Багатокомпонентність
Одною з характеристик комбікорму є його багатокомпонентність. Вона є причиною, чому дуже важливо дотримуватися режиму зберігання. Тільки правильні умови зберігання комбікорму з урахуванням багатьох складових рецепту можуть гарантовано забезпечити повне зберігання усіх корисних властивостей і якостей продукту.
Якщо на фактори зберігання не звертати належної уваги, можна зіткнутися з наступними наслідками:
порушення та активний розвиток внутрішньої мікрофлори корму, що веде до появи шкідників, розростанню грибків та цвілі.
при підвищеної вологості зростає і вологість корму, що негативно впливає на корисні властивості харчування.
Зберігання корму при критичної вологості (10,4-14,5%) означає, що в ньому легко з’являться мікроорганізми, які є шкідливими для травлення тварин та птиці.
Одного з вище прикладених наслідків буде достатньо, щоб комбікорм втратив свої початкові корисні якості і властивості, став не тільки некорисним, а і зробив шкоду здоров’ю поголів’я.
Важливість температурного режиму
Комбікорм – це є суміш багатьох поживних речовин, які по-різному належать до коливання температур або вологості. Тому значення такого фактору, як температурний режим для комбікормів важко недооцінювати. Для зберігання краще забезпечити у приміщенні наступні головні умови:
- сухість
- низьку температуру (нижче +10С⁰)
- вологість не вище показника в 75%
- чистота та забезпечення гарної аерації.
Щодо терміну придатності
Наступне важливе питання, яке часто виникає у тваринників, — це терміни придатності комбікормів. Слід зазначити, що дати зберігання різних сумішей відрізняться, бо має вплив такій показник, як безпосередньо вологість корму. Також тривалість зберігання комбікорму залежить від усіх якостей компонентів рецепта. Тому важливо уважно дивиться на описи на упакуванні або дотримуватися загальних норм і строків збереження кормів.
Потрібно систематично стежити за станом комбікормів. Для цього важливо зовнішньо оглядати продукт, визначати зміни або погіршення вигляду та стану суміші. Потрібно вимірювати температуру в складському приміщенні, в комбікормовій масі, а також контролювати вологість, рівень кислотності та токсичності.
Забезпечити постійний контроль зберігання комбікормової суміші можливо при правильному виборі сучасного обладнання для зберігання. За допомогою спеціального устаткування можливо контролювати такі показники, як вологість, температура, прилив повітря та інші.
Компанія Buschhoff завжди готова допомогти Вам в розв’язанні питання, як правильно зберігати комбікорм.