Уміння заощаджувати

Зробивши правильний вибір системи опалення й енергоносія, можна заощадити кошти на споживання теплової енергії та зменшити витрати на опалення

З цінами на електроенергію, що постійно зростають, збільшується частина витрат на опалення в собівартості птиці. Споживання теплової енергії в перші дні відгодівлі птиці найбільше, оскільки у цей період птиця виробляє недостатньо тепла, щоб покрити високе теплоспоживання при втраті тепла шляхом вентиляції.

Системи обігріву
В основному у вирощуванні бройлерів виділяють дві системи обігріву, які по-різному оцінюють з погляду витрат енергії. Їхня відмінність полягає у виді відводу відпрацьованого газу. Одна обігрівальна система виводить свій відпрацьований газ прямо у пташник: традиційна теплова пушка чи випромінювач. До іншої системи належать пристрої закритої камери згоряння.
Газова пушка із закритою камерою згоряння та відводом димових газів працює як на природному газі, так і на зрідженому/скрапленому. Її особливістю є закрита камера згорян- ня, що виключає утворення вуглекислого газу та будь-яких інших шкідливих речовин у приміщенні. Необхідне свіже повітря всмоктується ззовні, а вихлопні гази, що утворюються в результаті згоряння, виводяться через димохід.
Ураховуючи високі витрати на газ, з метою заощадження було розроблено конвектор для гарячої води. Цей конвектор висить у центрі приміщення на висоті приблизно 1 м над птицею. Він усмоктує повітря з верхньої частини при- міщення, потім проводить його через жалюзі з гарячою водою й подає вже нагріте повітря знову вниз. Вода може нагріватися або в котельній установці, або за допомогою тепла, що виходить із теплоелектроцентралі. Таким чином, у пташнику досягається висока енергоефективність, завдяки оптимально використаній нагрівальній енергії та економії енерговитрат.

Тип монтажу
Наступною відмінністю нагрівальних систем виступає тип монтажу установки. Наприклад, теплова пушка монтується безпосередньо в пташник. Або конвектор, який повністю прибирають із пташника.
Його особливістю є економність і вдале розташування. Максимальна різниця температури між різними пунктами вимірювання в зоні підлогового покриття у використанні цього пристрою становить +1 °C. Тепле повітря пере- міщується приміщенням досить повільно, що запобігає виникненню дискомфорту птиці. Дуже зручним є те, що конвектор розташовано ззовні, як і газовий трубопровід. Тож у разі проведення ремонтних чи сервісних робіт інженерам не потрібно заходити в пташник, тож птиця зайвий раз не потерпає від стресу. В самому пташнику забезпечується комфортний мікроклімат: повітря ззовні потрапляє через камеру згоряння й далі подається у пташник. Таким чином, у саме приміщення потрапляє менша кількість СО2.
Економія енергоресурсів за використання зовнішніх конвекторів проти традиційних — 15–20%.

Теплоізоляція
Для ще більшого заощадження тепла можна пере- оснастити/оснастити пташник додатковою системою теплоізоляції за допомогою піни. Рідку піну наносять на дах пташника, звідки зазвичай відбувається найбільша втрата тепла. Поліуретанова піна має дуже високу теплоізоляцію та щільність повітря. Однією з переваг цього засобу є відсутність стиків і проникання в усі отвори та кутки.
Тож у використанні новітніх технологій чи хоча б поліпшенні теплоізоляції можна реально заощадити кошти й покращити мікроклімат у пташнику.

Опалення підлоги
Порівнюючи з традиційними системами опалення, опалення підлоги має менші витрати на електроенергію. Разом із низьким споживанням енергії, обігрів підлоги забезпечує додатково й оптимальний мікроклімат у пташнику. Після підігріву на підлозі прямо в області, де знаходиться птиця утворюється стабільна температура +29,5 °C. Таким чином, не виникає різкої зміни температури чи вологості й птиця не піддається впливу протягу чи завихрення повітря.
Завдяки рівномірному розподілу тепла птиця не скупчується в теплих місцях пташника, а розміщується по всьому приміщенню. Тому абсолютною перевагою є кращі початкові умови життя для посадки курчат-бройлерів. Також особливістю пташників, де присутнє опалення підлоги, є відсутність шумів: в перші години вирощування потрібно запобігати, аби курчата не скупчувалися біля голосного й безперервного джерела шуму. Птицю не турбуватимуть фази вентиляції чи опалення, оскільки рух повітря від, наприклад, газової пушки чи вентилятора зводитиметься до мінімуму. Завдяки рівномірному розподілу теплоти по всьому пташнику, від чого залежить мінімальна вентиляція, рух повітря дуже низький.
Після трьох тижнів роботи за оптимального керування приладдя слід припинити подачу тепла: накопиченого тепла в підстилці й тепловіддачі птиці повністю вистачає. Ще важливо зауважити: чищення та дезінфекція повністю виключаються.