Поміркуємо про способи, як чистити корівники

На етапі планування сучасного молочного комплексу, що відповідає всім нормам гігієни утримання тварин для отримання високоякісних і конкурентних продуктів, величезне значення відіграє прийняття правильного рішення підприємства, яка система гноєвидалення буде в подальшому встановлена. Вирішальним фактором у її визначенні є варіант утримання корів, що визначає тип і щільність гною, а, отже, і організацію прибирання в комплексі.

Важливість питання
Компанія «Eisele», що спеціалізується у виробництві устаткування для транспортування гною і його переробки, відносить це питання при плануванні будівництва нового тваринницького комплексу до найважливіших. Вирішивши його на початковому етапі – Ви в подальшому забезпечите прибуткове функціонування молочної ферми.

Варіанти видалення гною

  • Традиційний спосіб видалення за допомогою трактора, часто використовуваний на невеликих підприємствах. Гній за допомогою навісних пристосувань на транспортному засобі зсувається в центральний канал.
  • Установка спеціального скреперного транспортера.
  • Будівництво самосплавних систем з обладнаним поперечним канальним жолобом, завдяки чому в подальшому можлива переробка гною з його виділенням різних фракцій.

Зберігання гною

  • Зберігання (рідкий гній) За допомогою спеціального каналу, оснащеного інноваційними транспортуючими елементами, субстанція переміщається в лагуну. При цьому використовується попередній накопичувач, з якого гній за допомогою насосів перекачується в загальне гноєсховище. Компанія «Eisele» зробить повний прорахунок даної системи для Вашого підприємства.
  • Зберігання (твердий гній) Перший варіант – безпосередньо на тваринницькому комплексі. При цьому гній транспортується за допомогою поперечного транспортера або звичайного трактора для його проміжного зберігання. Другий варіант – зберігання на поле. В даному випадку він транспортується безпосередньо в спеціальну ємність для перевезення на поле, де вже безпосередньо використовується.
  • Зберігання для потреб біогазової установки В даному випадку лагуни для зберігання гною розташовуються безпосередньо біля біогазової системи, а по всій довжині тваринницького комплексу розміщені попередні накопичувачі, в яких за допомогою спеціальної системи гній транспортується до лагун.

Як чистити корівники – рішення за підприємством
Кожна система, яка існує на даному етапі, має як свої переваги, так і недоліки. Вирішальним фактором тут виступає виробничий цикл підприємства. Крім того необхідно звернути особливу увагу на рівень витрат для реалізації запланованого обсягу робіт з прибирання. Вибір на користь тієї чи іншої системи робить в кінцевому підсумку сільськогосподарське підприємство, яке безпосередньо працює з конкретними умовами. Але оптимальні економічні витрати, надійність і простота використання, обслуговування та сервіс, виходячи з досвіду роботи компанії, в кінцевому підсумку будуть виступати визначальними умовами у виборі системного процесу гноєвидалення на будь-якому тваринницькому комплексі.