Хочеш зробити найкращий комбікорм – зроби його сам!

Нявності в господарстві достатньої кількості високоякісних і, до того ж, дешевих кормів. Оскільки Україна є однією з провідних країн-виробників зернових культур, актуальним постає питання раціонального використання цього потенціалу і, зокрема, забезпечення господарств концентрованими кормами.

За останні роки спостерігається суттєве зростання собівартості виробництва комбікормів на комбікормових заводах та комбікормових підприємствах, на що впливає як підвищення вартості зерна та компонентів добавок, так і значні витрати на перевезення сировини із господарств та зворотну доставку готових комбікормів.

З чого початищоб робити комбікорм у себе в господарствіадже пропозицій комбікормових заводів дуже багатояк вибрати обладнаннянеобхідне саме під Ваші потреби?

Компанія «Бушхофф» (Buschhoff)

має понад сторічний досвід в Європі і облаштувала близько 20 установок в Україні. Це не лише якісне технологічне німецьке обладнання, але й повне супроводження проєктів від початку роботи і до його сервісного обслуговування. Дуже часто на початку переговорів у українських фермерів виникають одні і ті ж стереотипи про власні комбікормові заводи.

Існує думка, що побудувати, а тим більше утримувати комбікормовий завод – це непосильно дорого, особливо для малих підприємств. Це абсолютно не так, і щоб не бути голослівними, приведемо приклад декількох показників з підприємств, які вже працюють з обладнанням «Бушхофф» роками:

  • Якщо розрахувати витрати корму

на одну голову птиці, то вони при однакових результатах складають 2-3%. А наші клієнти-молочники проаналізували, що після встановлення власної комбікормової установки одна корова почала з’їдати на 2 кг менше, при цьому надої збільшились на 2 літри.

  • Щодо окупності. Якщо ви викорис-

товуєте власну сировину, тобто зерно, яке вирощуєте в своєму господарстві, то завод окупиться Вам приблизно за 2-4 роки, якщо сировину купуєте – то на 1-2 роки довше.

Ще один стереотип про те, що комбікормовий завод підходить лише для великих підприємств. Насправді, зараз будуються як міні-установки на 500 кг – 1 т/годину, так і 20-тонні заводи Buschhoff. Крім того, часто практикується реконструкція. Під вже готову будівлю на господарстві проєктуємо обладнання, і за рахунок цього можна значно зекономити на будівництві.

І ще одне важливе питання – це обслуговування. Монтують все обладнання і проводять обслуговування висококласні фахівці, якісно та швидко. Крім цього, повністю проводиться навчання вашого спеціаліста керувати установкою, та в автоматичному режимі відстежується її справність, всі незначні неполадки усуваються через інтернет. Установка повністю автоматизована, людський вплив виключається майже стовідсотково.

Хвороби тварин і птиці, висока смертність, зниження надоїв через невідповідність рецепту, втрати комбікорму по різним причинам – все це призводить до недоотримання прибутків господарством. Тому, якщо ви обираєте купований комбікорм – то впевніться в тому, що постачальник дуже надійний, та обов’язково періодично перевіряйте якість комбікорму лабораторно. Що ж стосується початку власного кормовиробництва, то в цьому питанні Вашим незамінним помічником та партнером стане компанія «Бушхофф». Надійне обладнання, глибокі знання технології, проектування та більш ніж сторічний досвід компанії допоможуть Вам приготувати якісні комбікорми для ваших тварин та птиці.

Ефективні технічні засоби переробки фуражного зерна в якісний комбікорм в умовах тваринницької ферми.

Якість кормів і комбікормів є одним з важливих факторів для відгодівлі здорових тварин та птиці. Часто фермери стикаються з кормовими отруєннями в результаті згодовування неякісних кормів, які містять отруйні речовини, токсини, пестициди, або ж кормова сировина, заражена токсичною грибною мікрофлорою і тваринами-шкідниками. Так, наприклад, якщо в загальному обсягу захворюваності худоби незаразні хвороби складають в середньому 75%, то частка кормових недуг в цьому показнику – близько 43%. Це призводить до зниження продуктивності тварини на 40-60%.

Головна задача в боротьбі з кормовими захворюваннями – належний контроль якості кормів і комбікормів. До факторів ризику зниження якості продукції можна віднести, в першу чергу, наявність цвілевих грибів, зараження зерна і кормів в процесі зберігання патологічними мікроорганізмами, які, потрапляючи в організм тварин, можуть викликати розлад шлунково-кишкового тракту.

Які проблеми найчастіше виникають на господарстві через неякісний комбікорм та як їх позбутися:

Понад 50% хвороб птиці спричинені 2-ма помилками:Перша і дуже важлива проблема

  • недотримання температурного режиму і режиму вологості в пташнику;
  • порушення технології годівлі. Сюди входить і висока мучність комбікорму, неякісні компоненти, невідповідність рецепту тощо.

Продуктивність хворої тварини знижується приблизно на 40-60%, за добу хвора тварина може втратити до 1,5 кг живої ваги.Для ВРХ ситуація подібна. Кормові недуги небезпечні тим, що і хоча збудником є вірус.Щодо свинарства, то тут однією з найстрашніших хвороб є АЧC

Для того, щоб попередити кормові захворювання, варто розуміти, якої якості комбікорм ви використовуєте. Якість комбікорму більшою мірою залежить від того – купуєте ви його, чи виготовляєте самі.

На жаль, купуючи комбікорм у ненадійного постачальника, на господарство лягають серйозні ризики, його склад може не завжди відповідати вказаному на етикетці, компоненти можуть не проходити належну перевірку, і це не завжди можна перевірити, а також при транспортуванні на далекі відстані комбікорм легко розшаровується, при цьому він втрачає свої характеристики.

Тому, якщо у Вас є можливість виготовляти власний комбікорм, то, як мінімум, з цими проблемами ви точно не зустрінетесь, а як максимум, значно знизите витрати на годівлю і збільшите прирости та конверсію корму.