Корми і годівля є визначальними чинниками підви щення продуктивності птиці. У структурі витрат на виробництво продукції птахівництва на корми при падає понад 70%. Також не менш важливим залишається питання якості кормів, критерієм ефективності яких є мак симальний вихід якісної продукції за оптимальних витрат. Та головна біда в тому, що зекономивши на кормі, ми отримуємо негативні наслідки і несемо ще більші матері альні витрати. То чи є альтернативне вирішення цього пи тання? Звісно, є.
Існує два шляхи придбання комбікорму. Перший, най простіший спосіб – це купити вже готовий продукт. Осно вним завданням залишається лише знайти надійного та перевіреного виробника. Другий спосіб, який однозначно гарантує вам якісний та економічний продукт – це виготовити власний комбі корм. «Та чи легко це зробити?» – спитаєте ви. На сьогоднішній день все більшої популярності на бирають компактні автоматизовані комбікормові заводи. Взагалі автоматизація аграрної сфери є, так би мовити, основним трендом сучасного господарювання, і в той час, як одні активно відстежують цю передову тенденцію, інші — все ще ставляться до неї з деякою недовірою, провідні господарства вже активно впроваджують та практикують новітні досягнення.
Сучасний компактний автоматизований комбікормо вий завод сприяє реалізації головних цілей підприємства:
- зменшення затрат на виробництво тонни комбікорму з одночасним
- збереженням високої його якості;
- покращення конверсії комбікорму, що в свою чергу сприяє зростанню
- продуктивності стада;
- збільшення прибутку підприємства.
Чому ж саме вигідно мати свій комбікормовий завод?
Ключовими перевагами автоматизованого комбікор мового заводу незалежно від розмірів господарства є:
- мінімізація людського фактору через автоматизацію;
- економія коштів на вивільненні певної кількості робо чого персоналу;
- уникнення втрат корму;
- запобігання контакту з переносниками інфекційних за хворювань;
- убезпечення від потенційних крадіжок;
- проста система управління промисловим заводом;
- дотримання точної рецептури раціону, повний її кон троль, постійний
- моніторинг та можливість швидкої заміни рецепту чи його коригування;
- дистанційний контроль виробничих процесів;
- можливість ведення статистики витрат, планування, точний звіт для бухгалтерії;
- постійно свіжий корм (до 14 днів);
- контроль якості;
- немає необхідності в транспортуванні (що може склада ти до 1⁄3 від вартості корму);
- зниження виробничих витрат та собівартості корму.
Компанія «Buschhoff Україна» забезпечує повний тех нологічний супровід, налаштування програмного забез печення, систему віддаленого доступу і спектр послуг з монтажу. Представники компанії зазначають, що комбікор мовий завод і супутнє обладнання – це частини своєрід ного конструктора, які компанія підлаштовує під потреби господарства.
Також додатковими перевагами власного виробництва корму, які відмічають безпосередньо самі фермери, є:
- Стабільність рецепту та висока збереженість фракції (тонини помолу), що сприяє кращій якості яєць і м’яса, стабільним приростам.
- Корм постійно однакової якості, а це в свою чергу – стабільна конверсія та відсутність стресу.
- Гігієна та статус здоров’я, як результат: нижчі ветери нарні витрати та низька смертність.
Якщо говорити про доцільність власного виробництва в цифрах, то треба відмітити, що установку 10-80 т в день – обслуговує 1 оператор. Економія – не менша ніж 100.000 грн/ рік в порівнянні з альтернативною закупкою готового комбікорму. Після погашення витрат на установку – вироб ництво комбікорму вполовину дешевше, ніж на великому заводі. Зниження витрат корму на одну голову птиці при однакових результатах складе 2-3%:
500 тис. голів птиці х 2 г (економії) = 1т на добу х 365 днів = 365 тон корму в рік
Щодо затрат на запасні частини (а це, як правило, дета лі, що зношуються: молотки, сита тощо), то вони в грошо вому відношенні складають близько 10 центів на 1 тонну комбікорму.
Не менш важливим залишається питання енергоефек тивності. Енергозатрати на виробництво 1 тони готового комбікорму установкою Buschhoff складають в середньо му 7-8 кВт.
Власна лінія для виготовлення і гранулювання комбі корму – також хороший варіант для дбайливого господа ря. Вона забезпечує:
- Повний менеджмент якості і управління рецептурою комбікормів.
- Впевненість у здоров’ї стада.
- Фінансова статистика витрат. Можливість довгостроко вого планування.
- Незалежність від зовнішніх постачальників.
- Низька собівартість виробництва.
- Універсальність установки (зміна структури корму, фракції; одна установка може одночасно забезпечувати кормом різних тварин).
- Використання власного зерна.
Кожен проект розглядається індивідуально, а підбір обладнання відбувається з урахуванням всіх особливос тей господарства та побажань замовника. Завдяки авто матизації такі комбікормові заводи дуже легкі в управлін ні. Комп’ютерна система управління частково виключає вплив людського фактору на виробництві та дозволяє під вищити точність дозування компонентів і мінеральних до бавок, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню продуктив ності й зниженню собівартості готової продукції. Власне виробництво комбікорму гарантує вам упев неність у якості та складі готового продукту та дає можли вість знизити витрати на виробництво кормів.