Зерновий елеватор це сучасний промисловий комплекс, який призначений для підготовки, приймання та зберігання, сушіння та відвантаження зерна відповідної кондиції та знаходиться в умовах, які дозволяють підтримувати рівень та якість згідно встановлених стандартів. Завдяки тому, що максимальна кількість технологічних процесів елеватору автоматизовані, мінімізується вірогідність допущення помилок персоналом.
Принцип роботи елеватора
Принципи роботи елеватора полягають в поетапному виконанні наступних технологічних процесів:
- приймання зерна – може здійснюватися завдяки різним видам транспорту (автомобільним, залізничним, водним);
- обробка та підготування – очищення зерна від домішок, сушка в зерносушарках, калібрування зерна;
- зберігання – відбувається в силосах, оснащених обладнанням для активного вентилювання та дезінфекції;
- відвантаження – комплекс засобів, призначених для відвантаження матеріалу різних масштабів за допомогою бункерів, транспортерів та пневморукавів.
Типи елеваторів
В залежності від цільового використання зернові елеватори можна поділити на:
- заготівельні та хлібоприймальні – орієнтовані на приймання та очищення зерна з господарств для коротко та середньотривалого зберігання з подальшим транспортуванням великими партіями; базисні призначені для більш тривалого зберігання зернового матеріалу;
- виробничі – частіше за все будують при комбікормових та круп’яних заводах, або поблизу млинів;
- портові та перевалочні – їх будівництво націлене на переправнізони, для можливості транспортування зерна різними видами транспорту, в основному морським та залізничним.
Переваги власного зернового елеватора
Елеватор зерновий це не лише місце для зберігання, а комплекс об’єднаних споруд, які відповідають критеріям, які поєднують в собі наступне: продуману технологію приймання матеріалу, з метою мінімізації простою в жаркі періоди сезону; забезпечені спеціальним обладнанням, яке відповідає за очищення врожаю до сушки; схема технологічного просушування дозволяє одразу обробляти великі партії вологого зерна; можливість окремого зберігання великих партій матеріалу; повна автоматизація виробничих процесів, що забезпечує економію трудових ресурсів та максимальний контроль якісного виконання процесів; використання енергозберігаючого обладнання.
Багатофункціональність елеватору дозволяє власнику чітко спланувати робочі процеси в агрокомпанії, досягти точного обліку вирощеної продукції, бути впевненому в збереженості врожаю та вчасно експортувати продукцію з максимальним збереженням її високої якості.
Наша команда допоможе з вдалим вибором необхідного обладнання, враховуючи індивідуальні потреби кожного клієнта. З усіма наявними пропозиціями більш детально можна ознайомитися за посиланням: https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/