Практичні аспекти власного виробництва кормів

Комбікорм в раціоні тварин відіграє дуже важливу роль. Тому особливого значення набуває якість корму. Використання високоякісних і збалансованих кормів дозволяє досягти і підтримати максимальну продуктивність сільськогосподарських тварин та птиці.

На сьогоднішній день все більшої популярності набирають компактні автоматизовані комбікормові установки. Взагалі автоматизація аграрної сфери є, так би мовити, основним трендом сучасного господарювання, і в той час, як одні активно відстежують цю передову тенденцію, інші — все ще ставляться до неї з деякою недовірою, тоді як провідні господарства вже активно впроваджують та успішно практикують новітні досягнення.

Хочемо дати вам декілька порад, які допоможуть зробити правильний вибір.
Комбікормові установки не бувають однаковими. Особливо, якщо це власне виробництво для свого господарства. При плануванні такого заводу потрібно звертати увагу на потребу підприємства, насамперед — на кількість та об’єм компонентів. Для зберігання макрокомпонентів використовуються різного виконання та об’єму силоси. Наприклад, модульні силоси (квадратної форми) з воронкою 60° використовуються для зберігання шротів, а з 45° — для зернових. Таким чином забезпечується гарна сипучість компонентів. Для висівок переважно використовуються брезентові силоси. Також є можливість зберігати як компоненти, так і вже готовий корм у поліестрових силосах, які можна розташувати і ззовні приміщення. Для мікрокомпонентів використовують інші ємності об’ємом, наприклад, 360 л.

Перед подрібненням сировина (компонентів) має пройти очистку від каменів та великого сміття. Це забезпечує барабанний очисник, що встановлений над дробаркою.

Обираючи обладнання для подрібнення, звертайте увагу на якість помелу. Адже не кожна дробарка зможе подрібнити ячмінь до необхідної величини. Для змішування ми пропонуємо вертикальний змішувач, що оснащений центральним шнеком. Його точність змішування 1:100.000 якнайкраще забезпечить однорідність корму.

Вивантаження готового корму можна передбачити декількома варіантами. Наприклад, напряму на кормороздавач чи в силоси.

Особливим питанням на сьогодні постає автоматизація виробництва. А це і не дивно, адже автоматизація комбікормової установки вирішує декілька ключових / наболілих питань у господарстві:

  • це мінімізації людського фактору;
  • економія коштів на вивільненні певної кількості робочого персоналу;
  • уникнення втрат корму;
  • запобігання контакту з переносниками інфекційних захворювань;
  • дотримання точної рецептури раціону, постійний моніторинг та можливість
  • швидкої заміни рецепту чи його коригування;
  • контроль якості;
  • зниження виробничих витрат та собівартості корму.
    «Мозок» установки – це програмне забезпечення, яке регулює, контролює повністю роботу, це можливість у режимі «онлайн» спостерігати, що відбувається на об’єкті.

Взагалі загальну будову комбікормового заводу можна умовно поділити на чотири сегменти:

  • Прийом, завантаження та зберігання компонентів
  • Центральний сегмент
  • Вивантаження комбікорму, зберігання та його завантаження на транспорт
  • Операторська або центр управління та контролю установки.

Враховуючи все вище сказане, при виборі обладнання комбікормового заводу звертайте увагу на:

  • Енергоефективність установки
  • Точність змішування
  • Рівень автоматизації
  • Однорідність помелу.

Універсальність установки: можливість змінювати/коригувати рецепти, виготовляти комбікорм для різних тварин, змінюючи лише решето. Виготовлення комбікорму безпосередньо на господарстві веде до незалежності від комбікормової промисловості і скорочує загальні транспортні витрати.

Компанія «Buschhoff» займається виробництвом та реалізацією проектів комбікормових заводів, мобільних установок для виробництва комбікорму, техніки для транспортування зерна та шротів, елеваторів та зерносушарок, системи управління. Основне виробництво знаходиться в Німеччині, та представництва компанії розміщені в багатьох країнах світу. Машинобудівний завод «Th. Buschhoff GmbH & Co» (Німеччина) заснований в 1873 році, і з того часу вже більше 140 років виробляє стаціонарні та мобільні комбікормові заводи найкращої якості в світі.

Компанія «Buschhoff» — ваш надійний помічник та порадник в питанні власного кормовиробництва. Кожен проект розглядається індивідуально, а підбір обладнання відбувається з урахуванням всіх особливостей господарства та побажань замовника. Завдяки автоматизації такі комбікормові установки дуже легкі в управлінні. Комп’ютерна система управління частково виключає вплив людського фактору на виробництві та дозволяє підвищити точність дозування компонентів і мінеральних добавок, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню продуктивності й зниженню собівартості готової продукції.

Власне виробництво комбікорму гарантує вам упевненість у якості та складі готового продукту та дає можливість знизити витрати на вироб- ництво кормів.