Настали часи розвитку сучасних технологій в сільському господарстві, тому пора позбуватися старих «дідівських» методів роботи та починати впроваджувати сучасну високоякісну сільгосптехніку на своїх підприємствах, це дозволить вам відкрити масу нових горизонтів, допоможе заощадити та покращити ваші ідеї – наші рішення
Компанія «Сій Добро» – це надійний помічник для фермерів, який поставляє високоякісне обладнання для сільського господарства та надає послуги консультування, проектування, монтажу і сервісного обслуговування обладнання. Ми пропонуємо інноваційні рішення для тваринництва, які допомагають вивести фермерство на новий рівень: підняти продуктивність та ефективність фермерських господарств, збільшити прибутки та покращити якість продукції, повністю автоматизувавши ферму. В асортименті компанії «Сій Добро» виключ- но якісне німецьке обладнання від провідних виробників, перевірене на європейському ринку та в українських реаліях. В цій статті детальніше хотілося б зупинитися про головне у власному кормовиробництві, бо ми переконані, що будь-який корм, виготовлений на власному комбікормовому заводі, краще, ніж куплений у великих виробників.
Першим визначальним фактором є можливість контролювати якість корму. Господарство знає, яке зерно та який шрот використовувалися для приготування комбікорму.
Другим фактором є те, що власне комбікормове виробництво це завжди вигідно. Багато вітчизняних тваринницьких господарств займаються ще й рослинництвом, вирощуванням власної сировини – це спрощує процес виробництва комбікорму. Ми прораховували строки окупності, за умови використання власної сировини – це два-чотири роки. Коли сировина покупна, термін трохи довший – п’ять шість років.
Господарства, які перейшли з покупного комбікорму на власний, побудувавши завод, зазначають, що використання кормів зменшилося приблизно на 2 кг на корову, хоча надої молока при цьому збільшилися на 2 л. Все це стало можливим тільки завдяки тому, що зоотехнік розробив потрібний йому раціон і в точності до необхідних потреб виготовив його на власній установці.
Третім, не менш важливим, фактором є можливість розташування комбікормового заводу у безпосередній близькості до споживача його продукції, а це в свою чергу ще й питання біобезпеки та економії на логістиці. Відомо, що під час транспортування на великі відстані та ще поганими дорогами, існує ризик розшарування комбікорму на дрібніші й більші частинки, такий корм принесе мало користі вашим тваринам і птиці.
Для яких же підприємств вигідне власне комбікормове виробництво?
На мою думку, будь-які господарства, незалежно від розмірів, можуть розглядати питання створення власного комбікормового виробництва. До прикладу, для господарств із 30-40 коровами чи 50 свинями це буде мініустановка, для підприємства з 2 млн
З нашого досвіду, найбільш вигідним такий завод буде для середніх господарств (від 450 голів ВРХ). Хоча комбікорм, вироблений на власному заводі, можна також продавати іншим невеликим фермерам із того ж району, а це в свою чергу додатковий прибуток та можливість розширення бізнесу.
Слід зазначити також про енерговитратність комбікормової установки. Зважте: для виробництва дробленого комбікорму витрачається 6-7 кВт/тонну, для гранульованого – 50-70 кВт/ тонну – це дуже енергоощадна установка.
Тож, якщо ви переконалися у доцільності створення власного кормовиробництва, далі вам слід ознайомитись із особливостями будівництва таких заводів в Україні та умовами, за бажання проектування комбікормового заводу в готовій будівлі. Щоб мінімізувати ризик помилок за планування власної комбікормової установки, я рекомендую представникам господарства поїздити подивитися варіанти вже діючих виробництв, побачити їх, поспілкуватися з власниками про їхній досвід будівництва.
Також дуже важливо, щоб консультант, який допомагає у плануванні, якісно підходив до своєї роботи та мав досвід роботи в Україні, а не лише знання із проспектів. Важливий досвід як виробника обладнання, так і досвід людей на місцях, адже український ринок відрізняється від європейського. Тому нам неможливо скопіювати шаблон того ж німецького заводу, а треба зважати на вітчизняні реалії.
Зі свого досвіду скажу, що більшість вітчизняних підприємств купує соєвий шрот, який доставляється у великогабаритному транспорті. Тому важлива деталь при плануванні заводу – передбачити силос/ємність, який зможе прийняти соєвий шрот необхідного об’єму. Також, варто зауважити, що фракція наших шротів нерівномірна, в Європі цієї проблеми немає зовсім.
Окрім того, важливий нюанс – соєвий шрот має сипатися, а він, як і соняшниковий шрот, не надто добре сипкий. Потім його треба дозувати для помелу на дробарку. Тут важливо врахувати і сипучість, і фракцію для вибору оптимального технічного рішення.
Ще одна особливість України – наявність підлогових складів, яких у Європі вже практично не зустріти – хіба що у дрібних фермерів.
Багато деталей треба продумувати заздалегідь, особливо, коли вже є будівля і до неї треба прив’язувати майбутнє кормовиробництво.
Всі питання при конструюванні власного комбікормового заводу вам допоможе вирішити обладнання компанії Buschhoff, яка має різні варіанти техніки для задоволення будьяких потреб, та команда професіоналів компанії «Сій Добро», офіційного представника Buschhoff в Україні. Фахівці індивідуально розглянуть кожен проєкт, обов’язково врахують усі особливості господарства, вимоги і зауваження замовника.
Як свідчить практика, найкращі проєкти – ті, що реалізовані за активної участі спеціалістів підприємства під час розробки. Досвід і розум українських аграріїв допомагає реалізовувати прекрасні заводи