Сучасні реалії підштовхують підприємців до пошуку нових шляхів мінімізації затрат у виготовленні комбікормів та пошуку важелів, які дозволять зменшити собівартість продукції, таким чином, дають можливість побудувати високорентабельний бізнес саме у сфері власного кормовиробництва.
Власне комбікорм виробництво завжди вигідне. Корм, виготовлений на власному заводі, значно кращий по смакових якостях та енергетичній цінності. Господарство ретельно підбирає зернові культури та шрот для перероблювання; розробляє власну рецептуру кормів, враховуючи вік, стать, сезонність і продуктивність тварин; дотримується заходів біобезпеки. Адже збалансований раціон тварин – запорука прибутковості підприємства. А більшість тваринницьких господарств паралельно займаються рослинництвом, що дає змогу отримати власну сировину та спрощує процедуру виробництва.
Що необхідно для власного виробництва комбікормів?
Щоб вдало спланувати власне виробництво сучасних комбікормів, перш за все, необхідно скласти надійний бізнес-план. Виділимо важливі складові, на які, в першу чергу, потрібно звернути увагу:
- аналіз ринку споживачів та їх запитів: комбікорми можна виробляти як для власного споживання господарством, так і для реалізації іншим підприємствам, фермам, приватним подвір’ям, зоопаркам та ін.;
- аналіз сировинної бази: пошук надійних постачальників та використання власних виробничих потужностей;
- підбір фахівців з розробки збалансованої рецептури кормів;
- організація виробничого приміщення необхідної площі з вигідним розташуванням;
- автоматизація виробництва, підбір сучасного обладнання та технологічної лінії, враховуючи індивідуальні параметри господарства: вдало підібрані складові допоможуть побудувати високу виробничу потужність господарства і знизити ризики збоїв у процесах виробництва;
- зберігання готових комбікормів: терміни зберігання готових кормів залежать від їх видів. Мінеральні можуть зберігатися роками, а от з білковими та вітамінними добавками – всього декілька місяців. Подолати труднощі зі зберіганням дозволяє бункер для комбікормів, продумана конструкція якого забезпечує вентилювання та захищає від впливу зовнішніх факторів (вологи, шкідників, птахів, опадів, гризунів).
Переваги власного виробництва
Як показує практика, господарства, які перейшли з покупного комбікорму на власний, побудувавши завод, відкрили для себе ряд переваг. Наприклад, використання власної сировини дозволяє зменшити собівартість виготовленого корму. Вигідне розташування заводу – зменшує затрати на транспортування сировини на перероблювання, а кормів для годівлі на власному господарстві. З’являється можливість отримати додатковий дохід від реалізації корму, при умові нарощеної виробничої потужності. Від того як роблять комбікорм залежить загальний стан тварин та їх результативність.