Зерносушарки – принцип дії та вибір

Зерносушарки

Сушіння зерна вважається одним зі складних та водночас важливих технологічних процесів, який відповідає за збереження якості зернового матеріалу, а також має властивість поліпшити окремі його показники.

Зерносушарка – це спеціальна автоматизована установка для сушіння зернових культур, принцип роботи якої полягає у вивітрюванні та передачі теплової енергії зерновому матеріалу. Завдяки цим установкам забезпечується зниження вологості продукції, що дає змогу безпечно зберігати зерно протягом тривалого періоду. Якісне та своєчасне сушіння різних видів культур стане запорукою їх тривалого зберігання.

Принцип дії зерносушарок

Щоб зробити правильний вибір та вдало підібрати необхідні установки розглянемо принципи їх дії. Процес роботи зерносушарок полягає у спалюванні палива та передачі енергії матеріалу для зниження вологості до необхідного рівня. Такі агрегати розробляють стаціонарними, які мають бути нерухомо установленими, або мобільними, місце положення яких можна змінювати.

Металеві сушарки для зерна укомплектовані нагрівальними пальниками та камерою для сушки сировини. Нагрівальні пальники можуть працювати на дровах, газу, дизельному паливі, олії, електриці тощо. В залежності від виду та конструкції зерносушильних апаратів їх камери відрізняються за формою та об’ємом. Зерно в камері під час сушіння може бути нерухомим, або постійно повільно переміщуватися. Завдяки конвективному теплообміну відбувається передача теплової енергії до зернового матеріалу. Повітря отримує тепло від контактування з гарячою поверхнею пальника або з металевими трубами з гарячими газами всередині. Найбільш продуктивною та економічно вигідною вважається газова конструкція, яка працює на суміші газів з повітрям, ніж, наприклад, електрична.

Основною умовою роботи всіх конструкцій є: матеріал в період сушіння має прогріватися рівномірно, без перегрівання та пригорання в окремих зонах.

Сушка зерна це доволі клопіткий процес, який потребує належної уваги. Компанія Buschhoff реалізує будівництво сучасних, повністю автоматизованих зерносховищ з усіма необхідними агрегатами для консервування, вентилювання та сушіння зерна. Придбати зерносховище в комплексі з сушильною технікою Ви можете на нашому сайті https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/. Ми пропонуємо Вам набірні, проточні, циркуляційні сушарки та сушарки для круглих силосів. Зерносушарка – це елеваторне обладнання, при виборі якого необхідно врахувати для якого виду матеріалу буде застосовуватися та чи інша установка: для хлібного зерна, посівного матеріалу чи кормової бази. Недоліки виробництва різняться від виду консервування. Ми допоможемо Вам підібрати оптимальне рішення враховуючи Ваші потреби.

Використання модульних зерносушарок дає змогу наростити виробничу потужність шляхом установки додаткових модулів. Модульна сушарка зерна – вдале рішення для фермерських господарств з перспективним нарощенням об’ємів приймального зерна, а також, для сушіння малих та середніх об’ємів однорідного зерна в сприятливих погодних умовах.

Мобільні зерносушарки – це спеціальне обладнання, яке можна з легкістю транспортувати з одного об’єкта на інший, призначене для сушіння зернових, бобових та масляних культур. Такі міні сушки для зерна легкі в управлінні, можуть працювати від ВВП та електромотора.

Визначальні фактори при виборі зерносушарки

При виборі сушарок потрібно врахувати показники продуктивності та енергозатратність сушки, надійність та довговічність роботи, а також ціну. Наприклад, розхід пального залежить від багатьох факторів: якості та виду пального, впливу навколишнього середовища, призначення матеріалу, що підлягає осушуванню, його початкових показників вологості та засміченості тощо. Сушилка зерна має бути легкою в очищенні, особливо при сушінні різних партій зернового матеріалу. Також, при виборі установки варто заздалегідь врахувати види зерна, для яких вона буде використовуватися та подальше його цільове використання.

Нижче наведемо деякі параметри, на які слід звернути увагу при виборі сушарки зернових:

  • наявність накопичувальної секції у верхній частині установки, в яку, за допомогою транспортного обладнання подається зерно, яке потребує осушення та очищення перед подальшим його зберіганням;
  • якісні матеріал обшивки та теплоізоляція мають максимально забезпечити енергоощадження, знизити витрати тепла та палива;
  • конструкція установки має забезпечити незалежність роботи та показників продуктивності від синоптичних умов, що дасть змогу розмістити зерносушарку на будь-якій ділянці;
  • осушуване зерно не повинно мати контакту із нагрітими металевими частинами конструкції, щоб уникнути перегріву продукції. Завдяки цьому забезпечиться ефективність використання енергії пальників та економія на пальному, яке буде використовуватися;
  • сушарка зернових має бути повністю автоматизованою, щоб унеможливити допущення помилок персоналом;
  • процес сушки зерна має бути дбайливим та безпечним, без допущення перегріву. Також осушування має проходити з мінімальним використанням транспортних механізмів та обладнання, щоб уникнути механічного пошкодження зерна;
  • конструкція сушарки має бути зручною для очищення від залишків, доступною для проведення ремонтних робіт.

Зерновий елеватор від виробника – це насамперед, технологічно обладнаний комплекс, основною метою якого є виконання необхідних функцій протягом тривалого часу, починаючи від надходження зернового матеріалу на зберігання (сирого, з домішками, не готового до зберігання та подальшого використання) до моменту відвантаження споживачу чи покупцю (очищеного, сухого, та із збереженою якістю). Наша команда допоможе Вам зробити правильний вибір https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/.