Пригадуєте фільм «Аватар»? А знаєте, чим він подобається більшості? А тим, що ти сам перебуваєш в одному місці, а твій аватар – в іншому, і до того ж виконує все те, що ти самостійно, так би мовити, виконати незручно. Можна провести таку аналогію і з автоматизованим комбікормовим виробництвом, яке дозволяє власнику ферми чи її керівнику бути абсолютно не задіяному в процесі. Якщо у головних героїв «Аватару» був ризик отримати травми чи пережити нервовий стрес, то у випадку використання автоматизованих комбікормових установок виробництва «Бушхофф» повністю відсутні ризики отримати травму або комбікорм низької якості. Що, не дуже віриться?
То переконайтеся на власному досвіді, придбавши одну з таких дивоустановок. Але для початку, пропоную ознайомитися з нашими практичними порадами. Отже, записуйте. Комбікормові установки не бувають однаковими, особливо це стосується власного виробництва, тобто для свого господарства. При плануванні такого заводу потрібно звертати увагу на потребу підприємства, насамперед, на кількість та об’єм компонентів.
Для зберігання макрокомпонентів використовуються різного виконання та об’єму силоси. Наприклад, модульні силоси (квадратної форми) з воронкою 60° використовуються для зберігання шротів, а з 45° — для зернових, чим забезпечується гарна сипучість компонентів. Для висівок переважно використовуються брезентові силоси. Також є можливість зберігати як компоненти, так і вже готовий корм у поліестрових силосах, які можна розміщувати і ззовні приміщення. Для мікрокомпонентів використовують інші ємності об’ємом, наприклад, 360 л.
Перед подрібненням сировина (компонентів) має пройти очистку від каменів та великого сміття. Це забезпечує барабанний очисник, що встановлений над дробаркою. Обираючи обладнання для подрібнення, звертайте увагу на якість помелу. Адже не кожна дробарка зможе подрібнити ячмінь до необхідної величини. Для змішування пропонується вертикальний змішувач, що оснащений центральним шнеком. Його точність змішування 1:100.000 якнайкраще забезпечить однорідність корму.
Вивантаження готового корму може відбуватись у два способи: напряму на кормороздавач або в силоси.
На сьогодні гостро постає питання автоматизації виробництва, адже автоматизована комбікормова установка вирішує декілька ключових/наболілих питань у господарстві:
мінімізація людського фактору;- економія коштів на вивільненні певної кількості робочого персоналу;
- уникнення втрат корму;
- запобігання контакту з переносниками інфекційних захворювань;
- дотримання точної рецептури раціону, постійний моніторинг та можливість швидкої заміни рецепту чи його коригування;
- контроль якості;
- зниження виробничих витрат та собівартості корму.
«Мозок» установки – це програмне забезпечення, яке регулює та повністю контролює її роботу, що дозволяє у режимі реального часу спостерігати, що відбувається на об’єкті.
Загальну будову комбікормового заводу можна умовно поділити на чотири сегменти:
- Прийом, завантаження та зберігання компонентів.
- Центральний сегмент.
- Вивантаження комбікорму, зберігання та його завантаження на транспорт.
- Операторська або центр управління та контролю установки.
Враховуючи вищезазначене, при виборі обладнання комбікормового заводу звертайте увагу на:
- енергоефективність установки;
- точність змішування;
- рівень автоматизації;
- однорідність помелу.
Кожен проект розглядається індивідуально, а підбір обладнання здійснюється з урахуванням усіх особливостей господарства та побажань замовника. Завдяки системі автоматизації такі комбікормові установки дуже легкі в управлінні.