Птахівничий ринок уже побачив інноваційний теплообмінник для пташника, за допомогою яко го можна заощаджувати на опаленні, а також зменшувати викиди СО2 в навколишнє середо вище
Україна посідає одне з провідних місць у світі з вироб ництва й експорту м’яса птиці. Щоб бути на достойно му місці, а найкраще розвиватися й зростати надалі, потрібно завжди орієнтуватися на нові тенденції вироб ничого й технологічного ринків. Сьогодення вимагає рухатися в бізнесовому просторі швидше, шукати варіантів збільшення прибутку й зменшення витрат. У час, коли дорожчають усі енергоресурси, варто замислитися над тим, як заощадити й не допускати спаду виробництва. Тому всі провідні країни світу намагаються розв’язати цю проблему й розробляють ноухау в системах опалення, вентиляції тощо. Винятком не стала й німецька компанія Prüllage Systeme, що випустила на ринок інноваційний теплообмінник для пташників, за допомогою якого можна не лише заоща джувати кошти, а й зменшувати викиди СО2 в навколишнє середовище. Теплообмінник EASY спеціально розроблено для застосування в пташниках, де утримують птицю на відгодівлі. Основна його ідея ґрунтується на зменшенні викидів СО2 , пилу й аміаку в тваринництві.
Теплообмінник використовує тепле відпрацьоване повіт ря для нагрівання свіжого й таким чином знижує до 60% витрат на опалення. У холодні дні досягається ефективність регенерації до 80% і теплообмінник може замінити теплову потужність до 170 кВ.
Очищення пташника також суттєво спрощується, оскільки агрегати монтують із зовнішнього боку приміщення. Також у разі проведення сервісних робіт технічному фахівцю немає потреби заходити всередину приміщення, де утримується птиця, що позитивно позначається на гігієні комплексу. Цей факт також є позитивним, бо птиці не додається стресу.
Теплообмінник є самостійною системою й може встанов люватися в будьякий пташник, у якому вже утримують птицю, або в новий за безпосереднього планування його в будівлю. Керування має всі опції й може бути під’єднано до робочої системи. Ефективність цього інноваційного теплообмінника вже апробовано й доведено майже по всій Європі. Адже з тепло обмінником не тільки можна економити кошти на опа лення, а також зменшувати річні викиди СО2 та аміаку, покращити запах і мікроклімат у пташнику та врештірешт, зміцнити здоров’я птиці за рахунок меншого вживання антибіотиків та медикаментів.