Повний контроль

Оцифровування осягає всі наші сфери буття. Для сільського господарства цей тренд дає змогу поліпшити всі процеси виробництва

Сьогодення відзначається своєю прогресивністю й інно- ваційними технологіями. Це в свою чергу оптимізує роботу й зменшує вплив людського чинника на виробництво. Для розвитку сільського господарства нові технології відіграють дуже велику роль.

Одна з останніх запатентованих розробок — це комп’ютер, що повністю контролює виробництво й керує всім пташ- ником у цілому. Він дуже простий у використанні, завдя- ки новій системі «символ-керування». Меню програми представлено графічно у вигляді структури ярликів, усі його пункти зображено у вигляді символів, що робить їх легкими й зрозумілими. Сам комп’ютер оснащено клаві- атурою із цифрами, клавішами швидкого вводу й полем навігації. Протягом доби інтегрований процесор надає інформацію про керування, вентиляцію, опалення, охо- лодження й освітлення приміщення, а також про подачу корму та води.

Контроль зважування птиці з часом усе стає важливішим. Нові технології надають змогу відстежувати середню вагу птиці протягом періоду відгодівлі, засвоюваність корму й інші важливі показники у вирощуванні птиці. Комп’ютер контролює і цей процес, що автоматично означає відсут- ність потреби в додатковому комп’ютері та вагах. Завдяки останньому оновленню програми перелік функцій зазначеного обладнання значно збільшився. Це зробило можливим під’єднати різноманітні пристрої та прилади. Наприклад, «мінімум/максимум» термостат. Якщо прилади дають сигнал тривоги, це миттєво відбивається на екрані комп’ютера. Завдяки новим налаштуванням «день/ніч» можна встановлювати різні денні й нічні температури — це поліпшує самопочуття птиці.

Дуже цікавою функцією є можливість керування пташ- ником, не виходячи з дому. Програма керування дозво- ляє обмінюватися даними між комп’ютерами, а також аналізувати графічне зображення всіх отриманих даних. Отже, можна керувати дистанційно за допомогою план- шета або звичайного смартфона. Завдяки цьому не лише легко, а й зручно контролювати всі повідомлення про помилки чи несправності, а також усунути їх безпосередньо з дому з мобільного, не відвіду- ючи сам пташник.

Комп’ютер, який установлено у пташниках, де вирощу- ють курей-бройлерів чи індиків, можна також застосову- вати й за підлогового утримання курей-несучок і качок. Завдяки своїм розширеним можливостям регулювання та керування цей комп’ютер можна встановити за будь- якого виду птахівництва, й для кожного виду він створює неперевершені умови оптимального росту птиці.