Оснащуючи пташник, слід розраховувати кількість годівниць і напувалок, відповідно до кількості птиці, аби уникнути травмування в годівлі та напуванні птиці
Індики — це найбільша за розміром сільськогосподарська птиця, яку вирощують на м’ясо. Маса дорослих самців сягає 15–22 кг, а самиць — 7–12 кг і навіть більше залежно від породи. Впродовж відгодівлі на м’ясо індики у віці 4–8 місяців набирають оптимальну вагу у 6–14 кг відповідно до статі. Надалі ріст значно уповільнюється, а маса збільшу ється здебільшого внаслідок відкладання жиру та розвитку м’язів. Таким чином, завдяки великій м’ясній скороспілості індиківництво може бути більш високорентабельним, а за швидкістю приростів значно перевищувати курей, качок і гусок. Зокрема, за час вирощування маса індиків збіль шується приблизно у 200 разів у самиць і 400 — у самців. До того ж вихід м’яса з тушок індиків приблизно на 10% перевищує цей показник у курчатбройлерів, хоча витрати корму на 1 кг м’яса тушки є приблизно на 15–20% нижчими. Вихід їстівних частин тушок індиків сягає 70% за частини м’язової тканини понад 60%.
ГОДІВНИЦІ ДЛЯ ПТИЦІ
Годівниці для відгодівлі та вирощування індиків різнять ся своїм діаметром і висотою бортів. Наприклад, завдяки невисоким краям і меншому діаметру годівниця забезпечує максимальне заповнення кормом і легкий доступ до нього молодим індикам на вирощуванні. А годівниця з високими бортами/краями мінімізує втрати кормів на етапі відгодівлі.
А от годівниця для бройлерів має бути відкритою й не мати жодних кутів і кант, край повинен бути заокруглений, аби запобігти травмуванню птиці. Наприклад, годівниця з пластмасових ПВХ частин Feed Point має також прозорий конус і розподілювач кормомісць, що гарантує оптимальне забезпечення кормом бройлерів.
СИСТЕМИ НАПУВАННЯ
Принцип роботи маятника такий: під час наповнення водою індик головою відхиляє маятник, унаслідок чого в ніпелі напування відкривається клапан і подається вода.
За кожного напування краї чашки очищаються шийним пір’ям і лопатним виростом птиці, але для цього важливо встановити правильну висоту напувалки.
Щодо круглих напувалок, то основною їх перевагою є вільний доступ до води, а це, у свою чергу, сприяє рівномірному росту всього поголів’я птиці. А гладенька поверхня напувалки забезпечує легше її очищення. Вар то зазначити, що обидва види напувалок мінімізують втрату води, в результаті чого підстилка навколо них завжди суха.
Для курейбройлерів спеціально розроблено ніпельні напувалки, які забезпечують подання води в кількості від повідно до віку птиці. У поєднанні з краплевловлювачем гарантується сухість підстилки в пташнику. Однією з причин того, що курчатабройлери мало п’ють води, може бути занизьке або зависоке розташування ніпельних напувалок. Для добових курчат кут між дзьобом і лінією напування має бути 35–45°, а для птиці старшого віку — 75–85°.
Перевагою такої системи напування є завжди свіжа та чиста вода. Враховуючи, що напування встановлюється на висоті, то, таким чином, також забезпечується більше місця для птиці в приміщенні. Важливо для кожного виду птиці, аби вода й корм були свіжими та належної якості.